„Konečně uvidím na výsledky.“

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční operace

PRAHA – Úspěšná česká plavkyně Běla Hlaváčkové má za sebou operaci obou očí na odstranění krátkozrakosti. Zatímco její manžel čekal celé odpoledne v čekárně a byla na něm patrná nervozita, Běla se na zákrok zvaný LASIK těšila a během operaci si vesele povídala s operujícím lékařem Martinem Filipcem. Jak se cítí po zákroku?

Bělo, měla jste strach?
Neměla jsem čas přemýšlet o tom, že se bojím. Ráno jsem udělala rodině snídani, sbalila jsem synkovi věci, protože ho hlídala babička, a teď to mám najednou všechno za sebou. Člověk si nesmí strach a obavy připouštět. Věděla jsem, že jdu k jednomu z nejlepších lékařů v oboru a to člověka velmi uklidní.

Jaký je to teď pocit?
Cítím se dobře. Mám trochu rozmlžené vidění, ale to se srovná. Když se mě pan profesor zeptal po operaci, kolik je hodin a ukázal na nástěnné hodiny, ručičky jsem normálně viděla. Koukla jsem se a okamžitě vyhrkla „půl třetí“. Dřív bych to vůbec nepřečetla. Neviděla jsem dobře. Také jsem viděla pana profesora, jeho obrysy a tvář. To před zákrokem nebylo.

Těšíte se do bazénu?
Teď budu mít tři neděle přestávku, aby se oči zahojily, ale těším se moc. Konečně si přečtu na světelné tabuli výsledky. Vždycky jsem doplavala a vůbec jsem neviděla, v jakém to mám čase. Až po několika minutách mi řekli, že mám třeba osobní rekord. A také si prohlédnu kachličky na dně bazénu.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku