Herec Jiří Mádl má za sebou laserovou oční operaci.

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční operace

Herec Jiří Mádl může odložit dioptrické brýle i kontaktní čočky, které nosil kvůli krátkozrakosti. Dnes dopoledne se totiž na Oční klinice Lexum v Českých Budějovicích podrobil laserové operaci očí, při které mu lékaři odstranili z obou očí v průměru 3 dioptrie. „Jsem rád, že jsem se rozhodl a operaci podstoupil. Nasazovat si každé ráno čočky nebo nosit brýle není zrovna pohodlné, takhle mi odpadne spousta starostí. Operace byla úplně v pohodě, překvapilo mě, že to bylo rychlé, jednoduché a nebolelo to“, řekl Jirka Mádl.
„Pan Jiří Mádl – na naší klinice podstoupil laserový zákrok LASIK Premium Plus s doživotní zárukou. Samotná operace trvala cca 20 minut a proběhla naprosto bez komplikací“, řekl primář MUDr. Vladimír Chodura, který Jiřího Mádla operoval.
Při laserovém odstranění krátkozrakosti metodou LASIK se využívá studeného laserového paprsku o průměru 0,8 mm a celý zákrok jednoho oka trvá přibližně pět až deset minut. Pacient je přitom při vědomí, pouze povrch oka je dokonale znecitlivěn anestetickými kapkami. Po operaci pacient ihned odchází domů.
„Pacient může oči ihned používat a v principu může dělat cokoliv. Může se ohýbat, cvičit atd. —. Jediné faktické omezení je, že prvních několik dní po operaci by si neměl pacient mnout oči. Většina lidí jde první či druhý den po operaci metodou LASIK — již normálně do práce“, uvedl primář MUDr. Vladimír Chodura.

* * * *

Informace o Oční klinice Lexum
Oční klinika Lexum je největší oftalmologické pracoviště v České republice. Byla založena v roce 1993 a specializuje se především na korekce refrakčních vad oka. Pacienti jsou ošetřováni nejmodernější dostupnou technikou a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci v oboru očního lékařství. Lexum je uznávaným mezinárodním školícím centrem a je pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Pracoviště Oční kliniky Lexum má svá refrakční centra v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové. Více informací naleznete na internetových stránkách www.lexum.cz


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku