Na Oční klinice Lexum byly provedeny první operace refrakčních vad

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční operace

19.6.2009, byly standardně zahájeny refrakční zákroky s využitím femtosekundového laseru Da Vinci ( FEMTO LVD Ziemer Ophtalmic Systém AG). Tento kompaktní mobilní femtosekundový laserový systém je určený pro operace rohovky a dioptrických očních vad LASIK. Již první týden bylo provedeno více než 40 těchto zákroků a poptávka neustále roste.

Při zákroku metodou all-laser LASIK je celý zákrok (tj. vytvoření rohovkové lamely a následná změna zakřivení rohovky) proveden laserem. Díky unikátní ruční naváděcí koncovce femtosekundového laseru, která je připojena na nastavitelném rameni, jsou pacienti operováni na lůžku u excimerového laseru a není zapotřebí je přesunovat mezi fází vytvoření rohovkového laloku a fází vlastního laserového zákroku. Chirurg může provádět a kontrolovat celou operaci z jednoho místa a nemusí tedy přecházet nebo měnit mikroskopy. Poskytuje chirurgovi plnou taktilní a vizuální kontrolu a ovládání během pozorování léčené oblasti přes zabudovaný mikroskop excimerového laseru. Nový patentovaný proces řezání pomocí laseru, který byl vyvinut speciálně pro Ziemer Femto LDV, umožňuje snadnou a jemnou separaci tkáně. Rohovková lamela je v tomto případě vytvořena s extrémní přesností a šetrností. Systém generuje drobné bublinky, které separují lamelu a pomáhají zviditelnit okraj rohovkového laloku pro snadné otevření. Výsledkem je tenká lamela stejné tloušťky, vytvořená během 20-25 vteřin a hladký povrch rohovky, připravený ihned pro zákrok excimerovým laserem. Rohovková lamela je dobře hydratovaná, zcela průhledná a její oblé hrany zabezpečují optimální přilnutí rohovkového laloku a jeho následné rychlé hojení s minimálními pooperačními komplikacemi.
„Všichni pacienti snášeli proceduru velmi dobře a jejich bezprostřední dojmy z dobrého vidění druhý den na pooperační kontrole byly velmi pozitivní“ říká primářka Refrakčního centra Oční kliniky Lexum MUDr. Alena Holubová.

M.R. 28 let
„Po operaci jsem si pro jistotu vzala tabletku proti bolesti a doma si asi na 3 hodiny lehla se zavřenýma očima a čekala jsem, co se bude dít. Bolest jsem necítila, jen jsem musela přemáhat nutkání promnout si oči. Večer jsem viděla dobře a dnes už žádné potíže nemám. Jsem z toho nadšená, je to zázrak!

K.M. 34 let
„Po operaci jsem asi 4 hodiny spal, tabletu jsem si nevzal, nebolelo to tak moc. Večer jsem viděl skvěle. Díval jsem se 2 hodiny na televizi, pak jsem zkusil chvíli číst a vše bez problému. Dnes se cítím velmi dobře a užívám si, všechno co vidím.

P.J. 32 let
„ Dnes se cítím výborně, včera po operaci mi trochu slzely oči, musela jsem kapat, ale večer jsem sledovala televizi bez brýlí a vyrazila jsem na návštěvu ke známým.Je to krása.“

Oční klinika Lexum je největším oftalmologickým pracovištěm v České republice. Byla založena v roce 1993 lékaři II. oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se na korekce všech refrakčních vad oka. Je vybavena nejmodernější dostupnou technikou v oboru a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci v oboru očního lékařství. Zároveň působí jako uznávané mezinárodní školicí centrum a je pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Lékaři Oční kliniky Lexum kladou důraz na informovanost a spolupráci s pacienty. Pracoviště Oční kliniky Lexum má svá sídla v Praze, v Ostravě v Českých Budějovicích a od září 2009 otvírá nové pracoviště v Brně.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku