Nejmodernější femtosekundový laser dostupný i českým pacientům

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční lékařství

Praha 4. září 2009 – Oční klinika Lexum a Carl Zeiss Meditec dnes podepsaly dlouhodobou smlouvu o spolupráci a partnerství. Prvním výsledkem této spolupráce je nový femtosekundový laser druhé generace VisuMax 500, který je dostupný pacientům v České republice pouze na Oční klinice Lexum. Tento přístroj umožňuje ještě přesnější a rychlejší odstranění krátkozrakosti a dalekozrakosti metodou LASIK. Díky tomuto unikátnímu modernímu přístroji se zapojí Oční klinika Lexum do finální fáze vývoje nové revoluční metody FLEx/SMILE.

„Jsme velice rádi, že máme v Česku takovéhoto profesionálního partnera, který i díky našim přístrojům může nabídnout svým pacientům tu nejlepší a nejmodernější péči, která je ve světě dostupná,“ uvedl Ulrich Krauss, člen představenstva Carl Zeiss Meditec AG. „Operace pomocí nového femtosekundového laseru jsou rychlejší, přesnější a šetrnější pro pacienta. Femtosekundovému laseru VisuMax 500 se říká nejrychlejší femtosekundový laser a toto označení nese naprosto oprávněně. Jeden operační zákrok se tak zkracuje o 30 až 50 % oproti tradičnímu zákroku, a to vede k dalšímu zvýšení přesnosti zákroku,“ dodává prof. MUDr. Martin Filipec, CSc., vedoucí lékař Oční kliniky Lexum.

VisuMax 500 představuje nejmodernější přístroj společnosti Carl Zeiss Meditec z oblasti přístrojů určených pro refrakční operace. Přístroj nastavuje nové standardy ve vnímání přesnosti zákroku, a to díky schopnosti opakování a proudění laserové energie, čímž je dosaženo optimálního vedení laserového paprsku.
„Jedinečnost přístroje spočívá zároveň i v přesnějším vnímání individuálního zakřivení čočky každého jednotlivce. Práci na femtosekundovém laseru VisuMax 500 ocení nejen lékařský tým, ale především pacienti, pro které se zákrok stává příjemnějším a šetrnějším,“ řekl prof. MUDr. Martin Filipec, CSc. Přesnější a jemnější zásah laserem potom znamená pro pacienta nejen větší komfort během operace samotné, ale má také dopad na celkový výsledek zákroku a dobu rekonvalescence.
Při práci na nejmodernějším femtosekundovém laseru VisuMax 500 dochází i ke zjednodušení spolupráce s pacientem. Celý zákrok se odehrává v rámci jednoho prostoru, přesun pacienta mezi femtosekundovým laserem a excimerovým laserem, kterým se odstraňuje samotná vada, probíhá pomocí moderního otočného systému a přináší tak pacientovi větší komfort.

„Carl Zeiss Meditec má celosvětově dlouhodobé partnery, se kterými se podílí na vývoji nových léčebných metod,“ řekl Ulrich Krauss. „Oční klinika Lexum se podpisem této smlouvy přiřadila k světovým centrům, ve kterých probíhají závěrečné fáze vývoje nové metody FLEx/SMILE, představující převrat v očních operacích,“ dodal Ulrich Krauss.
FLEx/SMILE je metoda, která ke korekci krátkozrakosti a dalekozrakosti používá na rozdíl od současných postupů pouze jeden laser, a to právě nejmodernější femtosekundový laser druhé generace VisuMax 500, který je v České republice dostupný jedině na Oční klinice Lexum.
VisuMax 500 představuje klinicky dokonalý, technicky jedinečný přístroj vyznačující se absolutní přesností, bezpečností a rychlostí. Tomu odpovídají i perfektní výsledky a spokojenost pacienta jak s průběhem zákroku, tak s výborným viděním bez jakékoliv korekce hned v prvních hodinách po zákroku.

O Oční klinice Lexum:
Oční klinika Lexum je největším oftalmologickým pracovištěm v České republice. Byla založena v roce 1993 lékaři II. oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se zejména na korekce všech refrakčních vad oka jako je krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus, operace šedého zákalu a chirurgii sítnice a rohovky. Je vybavena nejmodernější dostupnou technikou v oboru a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci na poli očního lékařství. Zároveň působí jako uznávané mezinárodní školicí centrum a je pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Lékaři Oční kliniky Lexum kladou důraz na informovanost a spolupráci s pacienty. Pracoviště Oční kliniky Lexum má svá sídla v Praze, v Ostravě, v Českých Budějovicích a v září 2009 otvírá nové pracoviště v Brně.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku