Tomáš Krejčíř má za sebou operaci poškozené oční rohovky

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční operace

Praha, 9. července 2008 – Oblíbený moderátor a herec Tomáš Krejčíř má za sebou operaci očí, kterou dnes podstoupil ambulantně na pražské Oční klinice Lexum. Šlo o poměrně náročný zákrok – operaci poškozené rohovky, tzv. keratokonu. „Během zákroku jsme panu Krejčířovi do očí implantovali tzv. intrastromální kroužky Keraring které jsou velmi účinnou metodou pro odstranění tohoto onemocnění“, uvedl prof. MUDr. Martin Filipec, CSc.
Keratokonus je onemocnění rohovky, které způsobuje zhoršené vidění. Důvodem je postupující kuželovité vyklenutí a zeslabení rohovky. Vývoj této nemoci závisí na věku pacienta, lze říci, že čím dříve se keratokonus objeví, tím rychlejší je průběh. Vyklenutí a ztenčení rohovky však postupně vede k rozvoji nepravidelného astigmatismu a krátkozrakosti, dochází ke zhoršení zrakové ostrosti, snížení kvality vidění a zdvojování a deformaci pozorovaných předmětů. Korekce brýlemi a kontaktními čočkami přestane stačit a je nutné sáhnout po účinném řešení. Dříve byla jedinou další možností transplantace rohovky. Dnes máme k dispozici novou metodu, kterou je právě implantace Intrastromálních kroužků Keraring. Cílem implantace těchto speciálních tvrdých kroužků je oploštění kuželovitého vyklenutí a snížení nepravidelnosti povrchu rohovky, snížení počtu dioptrií a umožnění lepší korekce dioptrické vady buď kontaktními čočkami, laserovou operací nebo implantací nitroočních kontaktních čoček.

„Pana Krejčíře čekají ještě další zákroky. Tím, že jsme mu voperovali do oka intrastromální kroužky Keraring jsme oči, jednoduše řečeno, připravili pro další zákrok, kdy mu budeme implantovat do očí ještě tzv. fakické nitrooční kontaktní čočky. Tím dojde ke korekci dioptrické vady a pan Krejčíř bude moci odložit brýle“, doplnil prof. MUDr. Martin Filipec, CSc.

„Jsem rád, že mám operaci za sebou. Teď si musím do očí ještě kapat kapky, ale jinak jsem v pohodě, čekají mě ještě dnes pracovní povinnosti a pak v budoucnu ještě další zákrok v podobě implantování nitroočních čoček. Ale věřím, že výsledek bude stát za to“, řekl Tomáš Krejčíř.

* * * *

Informace o Oční klinice Lexum
Oční klinika Lexum je největší oftalmologické pracoviště v České republice, které poskytuje komplexní služby v očním lékařství. Byla založena v roce 1993 a specializuje se nejenomna laserové oční operace, odstraňování krátkozrakosti a jiných refrakčních vad oka ale provádí také zákroky hrazené zdravotními pojišťovnami jako je například odstranění šedého zákalu. Pacienti jsou ošetřováni nejmodernější dostupnou technikou a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci v oboru očního lékařství. Lexum je uznávaným mezinárodním školícím centrem a je pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Pracoviště Oční kliniky Lexum má svá refrakční centra v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích . Více informací naleznete na internetových stránkách www.lexum.cz


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku