Úspěšná implantace nitrooční akomodační čočky v Oční klinice Lexum

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční kliniky

Na Oční klinice Lexum byla dne 26.8. 2009 provedena u dvou pacientů operace katarakty s implantací akomodační čočky Crystalens HD (Bausch & Lomb). Implantaci nejnovějšího modelu této umělé nitrooční akomodační čočky úspěšně provedla doc. MUDr. Drahomíra Baráková, CSc. Tato nitrooční čočka reprezentuje nejmodernější současnou technologii v řešení ztráty akomodace přirozené čočky.

Akomodační nitrooční čočka je vhodná jak pro pacienty přicházející na operaci šedého zákalu, tak i pro pacienty s presbyopií (ztráta akomodace s věkem), kteří se chtějí v běžném životě obejít bez brýlí, protože tento typ čočky umožňuje velmi kvalitní vidění na různé vzdálenosti. Ještě nedávno byla pro pacienty se šedým zákalem jedinou možností standardní operační léčba, která znamená výměnu vlastní zkalené oční čočky za umělou monofokální nitrooční čočku. Ta umožňuje ostré vidění pouze na jednu vzdálenost, buď do dálky nebo na blízko a na střední vzdálenost. Pro druhou variantu jsou nutné brýle. Použití speciální akomodační nitrooční čočky umožňuje po operaci ostré vidění nejen do dálky, ale současně také do blízka (např. na čtení) i na střední vzdálenost (domácí práce, počítač apod.) a pro většinu každodenních aktivit nejsou potřeba dioptrické brýle.

O Oční klinice Lexum:
Oční klinika Lexum je největším oftalmologickým pracovištěm v České republice. Byla založena v roce 1993 lékaři II. oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se zejména na korekce všech refrakčních vad oka jako je krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus, operace šedého zákalu a chirurgii sítnice a rohovky. Je vybavena nejmodernější dostupnou technikou v oboru a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci na poli očního lékařství. Zároveň působí jako uznávané mezinárodní školicí centrum a je pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Lékaři Oční kliniky Lexum kladou důraz na informovanost a spolupráci s pacienty. Pracoviště Oční kliniky Lexum má svá sídla v Praze, v Ostravě, v Českých Budějovicích a v září 2009 otvírá nové pracoviště v Brně.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku