Vyhrála oční operaci a věnovala ji švagrové

Napsal admin • Čer 15th, 2010 • Rubrika: Oční operace

PŘEROV – Trojky dioptrie a oči unavené z nošení brýlí přivedly pětatřicetiletou Lenku Kocfeldovou z Přerova na internetové stránky oční kliniky Lexum, která se specializuje na korekce očních vad. Chtěla se informovat na možnosti operací i na jejich finanční náročnost. A narazila na amatérskou literární soutěž, kterou zrovna klinika pořádala.
Napsala povídku Táborák a za pár týdnů nemohla uvěřit svým uším, když se dozvěděla, že vyhrála první místo. “Téma bylo jasné. Napsat humorný příběh, který se stal s brýlemi nebo s kontaktními čočkami. Literární počiny hodnotila odborná porota, která nakonec mou povídku ocenila prvním místem,” konstatovala Lenka Kocfeldová. Vyhrála bezplatné vyšetření a laserovou refrakční operaci v hodnotě až 42 tisíc korun. “V té době jsem ale zjistila, že jsem těhotná, takže jsem sice cenu převzala, ale sama ji nemohla využít, protože v červnu se nám narodí druhé dítě,” řekla maminka rok a půl staré Ely. Neváhala ale udělat radost někomu jinému a výhru velkoryse darovala pod stromeček své švagrové, kterou trápí šestky dioptrie. Ty už ale budou za pár dnů jen vzpomínkou, protože jednatřicetiletá Jana Chmelařová už 30. ledna podstoupí na klinice v Ostravě oční operaci, která jí pomůže od brýlí. Mělo by se jednat o zákrok, který bude prováděn novým přístrojem i metodou. “Mám trochu obavu, protože jsem podobný zákrok nikdy nepodstoupila. Jsem ale zvědavá, jaký to bude pocit, až otevřu po operaci oči,” řekla švagrová úspěšné výherkyně.
“Literární soutěž jsme vyhlásili na podzim a byl o ni mezi návštěvníky našich webových stránek velký zájem. Porota dlouze vybírala, než padla jména tří výherců. Druhé místo obsadila Ivana Hálová z Prahy – Říčan a třetí Petra Lapišová z Ostravy. Obě získaly zdarma oční vyšetření,” prozradila Kateřina Drábová zastupující společnost Lexum.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku